Belgrad Turu VİZESİZ YILBAŞI ÖZEL 4 Gece 5 Gün Air Serbia Havayolları ile

Belgrad

Tur Programı

VİZESİZ  Belgrad Turu
Yılbaşı Özel

1.Gün

İstanbul  – Belgrad

İstanbul havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Air Serbia Havayolları kontuarında uçuşumuzdan 3 saat öncesinde buluşma. Air Serbia Havayolları JU9065 sefer sayılı uçuş ile Belgrad’a Saat 16:20’de  hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından Saat 16:00’da varış ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından  özel otobüsümüz ile Sırbistan`ın başkenti, canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuz başlıyor. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Geceleme ve akşam yemeği Belgrad’da otelimizde.

2.Gün

Belgrad

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman dileyen misafirlerimiz Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi Turuna katılabilirler.  Turumuzun bitimiyle beraber Belgrad`a hareket ve geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi : 70 Euro

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Zemun – Avala Kulesi ve Tito`nun mezarı turumuza katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Zemun’a gidiyoruz. Zemun`da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, göreceğiz. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi’ne gidiyoruz.1999 senesinde Nato tarafından bombalanmış ve tekrardan 2010 senesinde yeniden açılmış olan kuleyi gezdikten sonra, 2.Yugoslavya`nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito`nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz. 13 Ocak 1953’te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya’yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen ama şaibesi hala süren Tito`nun mezar ziyaretimizden sonra ki Tesla müzesi. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzman olan Nikola Tesla, dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla kökünden değiştirebilecek birçok kullanılan ve kullanılmayan deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Bu müzeye hayran kalacağınıza eminiz.

3.Gün

Belgrad

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman dileyen misafirlerimiz Novi Sad – Sremski Karlofca Turuna katılabilirler.  Turumuzun bitimiyle beraber Belgrad`a hareket ve Serbest Zaman. Serbest Zamanın ardından dileyen misafirlerimiz ile Yılbaşı Gala Gecesine katılıyoruz. Geceleme otelimizde.

 

 

Ekstra Tur: Novi Sad & Sremski Karlofça Turu : 60 Euro

Bu turumuzda sabah Novi Sad`a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlofca. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesi, tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerler arasındadır. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad kapısı, saat kule. yukarı şehir, uzun kışla, Leopold kapısını göreceğiz. Ardından Novi Sad`a varış. Voyvodina, Sırbistan’ın kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad`tır. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, halk tiyatrosu, tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.

 

Ekstra Tur: Yılbaşı Gala Gecesi : 175Euro

Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Yılbaşı eğlencesi ve yemeği Turuna katılabilirsiniz. MUTLU, SAĞLIKLI, BOL SEYAHATLİ YILLAR!

4.Gün

Belgrad

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Gün boyu Belgrad şehrinin tadını çıkarabilirsiniz. Sırbistan’ın en kalabalık en büyük şehri olan Belgrad’da Knez Mihaylova caddesi, Belgrad kalesi ve kale meydan gibi şehrin önemli turizm yerlerini gezebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

5.Gün

Belgrad – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ile serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Air Serbia Havayolları JU9064 seferi ile saat 13:30’da İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Saat 17:10’da Varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda tekrar görüşmek dileğiyle.

Bu Turumuz İçin eXtra Avantajlar;

 

Full Paket : 305 EUR  Yerine 250 EUR (Sadece ofislerimizden alınması durumunda geçerlidir.)

Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi Turu

Ekstra Tur: Novi Sad & Sremski Karlofça Turu

Yılbaşı Gala Gecesi

 

Dahil Olan Hizmetler :

 • Air Serbia Hava Yolları ile IST-BEG-IST Arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Seçilen Otel kategorisinde 4 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • İlk gün Şehir Turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                  : 150.-TL
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)   : 15.-Eur
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)   : 30.-Eur
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Opsiyonel turlar

Fiyatlar / Kampanyalar

4* Mona Plaza Hotel vb. (Merkezi)
 
Yetişkin Fiyatları 
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı:599 EUR
 
Tek Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı: 799 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı:599 EUR
Çocuk fiyatı alınız .

Dahil Olan Hizmetler :

 • Air Serbia Hava Yolları ile IST-BEG-IST Arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Seçilen Otel kategorisinde 4 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • İlk gün Şehir Turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                  : 150.-TL
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)   : 15.-Eur
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)   : 30.-Eur
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Opsiyonel turlar

Katılımcı Görüşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belgrad Turu VİZESİZ YILBAŞI ÖZEL 4 Gece 5 Gün Air Serbia Havayolları ile

4 gece 5 gün

Seyahat Noktaları
Belgrad
PAYLAŞ

Ulaşım Bilgileri

Air Serbia Havayolları ile İstanbul ‘dan