Küba Turu-THY YILBAŞI 28 Aralık 7 gece 9 Gün

Küba

Tur Programı

27 ARALIK 2022 İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:00

[ Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 02:00 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz ] Akşam, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY  bankolarında saat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.

1.GÜN: 28 ARALIK 2022 – ISTANBUL- HAVANA THY uçuş saati: 02:10 07:45

Sabah 07:45’de Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde, 3 gece 4 gün konaklamalı Cienfuegos – Trinidad – Santa Clara – Varadero turuna katılım sağlayabilirler.

1. – 2. – 3. GünlerHAVANA

Ekstra tura katılmayı tercih etmeyen misafirlerimiz için ise varışı takiben üç gece dört gün sürecek serbest zamanımız başlıyor.

 

3 GECE/4 GÜN KONAKLAMALI  [CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTACLARA – VARADERO TURU.]

Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

Not: Tur liderimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir.

 

Trinidad – Santa Clara – Cienfuegos – Varadero Turu // 3 gece 4 gün

 

Extralı Gezi Planı :

1.GÜN /28 ARALIK 2022 – VARADERO

Ekstra tura katılım sağlayan misafirlerimiz ile Varadero’da konaklayacağımız tesise geçiyoruz.  Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Varışımızı takiben HER ŞEY DAHİL hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. YÜZME imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. GECELEME VARADERO’da HER ŞEY DAHİL OTELDE.

OTELİMİZ: TUXPAN VARADERO 4* VB.

 

2.GÜN / 29 ARALIK 2022 – CIENFUEGOS – TRINIDAD

   Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGO kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda Trinidad’da Casa Particular konaklama.

3.GÜN / 30 ARALIK 2022 – TRINIDAD -ANCON PLAJI

Sabah casamızda alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz (Yüzme / denize girme imkânı vardır, hazırlıklı olunuz) Konaklama Trinidad merkez bölgesindedir. Trinidad’da Casa Particular konaklama.

 

***Bu turumuz 2 GECE CASA konaklamalı + 1 GECE HER ŞEY DAHİL OTEL konaklamalı + 2 Öğle yemeği + turlar ve ziyaretler giriş ücretleri + rehberlik hizmeti dahildir.

4.GÜN / 31 ARALIK 2022 – TRINIDAD – SANTA CLARA – HAVANA

Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Ziyaretlerimizin ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından Havana’daki casalarımıza yerleşiyoruz.

5. GÜN / 01 OCAK 2023 – HAVANA

Sabah casamızda alacağımız kahvaltı sonrası, bugün HAVANA ŞEHİR TURUMUZU yapacağız.

.  HAVANA ŞEHİR TURU                                                                  ÖĞLE YEMEKLİ TUR *

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana’dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi’nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı’na doğru ilerliyoruz… Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway’i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Geceleme Casa particular* ( Özel odalar , Banyolar, Lisanslı Butik pansiyon tip-A otel )

6.GÜN/ 02 OCAK 2023 – PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU ( Extra tur )

Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.

Arzu eden misafirlerimiz için,öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana’ya geri dönüyoruz.

7.GÜN/ 03 OCAK 2023 – HAVANA

EXTRA TUR / ESKİ AMERİKAN ARABALARI İLE Parisien CABARET SHOW TURU *

AKŞAM YEMEKLİ

Havana denince akla gelen ilk görüntü; Küba ile özdeşleşen Klasik Amerikan Arabaları’dır. Dileyen misafirlerimiz ile öğleden sonra buluşarak Klasik Amerika Arabaları ile rehberimiz eşliğinde Havana şehir turumuzu yapacağız. Klasik Amerikan Arabaları ile yapacağımız gezimiz toplam olarak 1 saat sürecektir. Şehir turu sonrasında Küba kültürüne yol açan Hint-Amerikan, Hispanik ve Afrika kültürlerinin dans, müzik ve şovlar ile birleşimi olan Cabaret Show’u izlemek için eski Amerikan arabaları ile Nacional Hotel’e geçeceğiz. Nacional Hotel Parisien Restaurant’taki Cabaret Show’u turumuza AKŞAM YEMEĞİ DAHİLDİR. (ARABALAR PAYLAŞIMLIDIR.)

 

8.GÜN/ 04 OCAK 2023 – HAVANA – ISTANBUL 09:10 08:30+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Erken saatlerde Havana Havalimanı’na geçiyoruz.

TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 09:10’da dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.GÜN/ 05 OCAK 2023 – ISTANBUL-varış 08:30

Sabah 08:30’da İSTANBUL Havalimanı’na ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz  :

TÜRK HAVA YOLLARI ile İSTANBUL –HAVANA – İSTANBUL uçak bileti 23 kg Bagaj

Havalimanı transferleri

7 Gece Havana’da CASA PARTICULAR-lisanslı Pansiyon otel KONAKLAMA HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.

Havana’da YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURU TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

Seyahat Sigortası (COVID 19 Kapsamlı)

*Yurtdışından katılacak misafirlerimiz (Sigortalarını çıkış ülkesinden yaptırmalıdır)

*Pasaport geçerlilik süreniz en az 1 yıl olmasına özen gösteriniz. Süreyi kontrol ediniz.

Fiyata Dahil Olmayan Servisler :

Küba KOLAY Vize ücreti (50 EUR) NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Programda belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.

EKSTRA TURLAR.

Yurt dışı çıkış pulu (150 TL)

TURUMUZUN YABANCI – YEREL SERVISLER – REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-50 EUR

 

Pinar Del Rio & Vinales Vadisi

Turu Öğle Yemekli

 3 Gece / 4 Gün Trinidad – Santa Clara – Cienfuegos – Varadero Turu
Tütün tarlalarını gezerken, tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgi ediniyoruz.

Vinales’te Puro Çiftliği’ni ziyaret ediyoruz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarasının eşsiz güzelliğine tanıklık ettikten öğle yemeğini El Palenque Restoran’da yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içinden nehri sandalla geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da Leovigildo

tarafından evrimin insana doğru gelişiminin resmedildiği kayaların üzerine çizilmiş duvar resmini ziyaret ediyoruz. Burası Küba’ya gelenlerin önünde fotoğrafı olmadan dönmediği bir doğal fotoğraf stüdyosudur.

Unesco Dünya Mirası Listesi’nde korunan bir kent; Trinidad! Bu ekstra tur seçiminiz ile birlikte ilk gün CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret ettikten sonra

öğle yemeğini yerel bir restoranda alarak gün sonunda konaklamayı Trinidad’da yapacağız. İkinci gün Trinidad’ın tarihi sokaklarında yürüyerek şehir turumuzu yapacağız. Plaza Mayor ziyareti sonrası La Canchánchara

Bar’da kokteyl tadımı yaparak konaklama yapacağımız Casa Particular konaklama ekstra tur paketinin son gününde Santa Clara kent gezisini yaparak eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını gördükten sonra, Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Günün gezileri tamamlandıktan sonra Varadero’nun eşsiz bucaksız beyaz kumsallarının bulunduğu otelimize transfer oluyoruz, dingin ve berrak denizinin tadını çıkararak yüzme imkânı. Geceleme Varadero’da HER ŞEY DAHİL otelimizde.

Kişi Başı 125 USDKişi Başı 410 USD

Fiyatlar / Kampanyalar

Çift Kişilik Odada Kişibaşı 1580 USD

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz  :

TÜRK HAVA YOLLARI ile İSTANBUL –HAVANA – İSTANBUL uçak bileti 23 kg Bagaj

Havalimanı transferleri

7 Gece Havana’da CASA PARTICULAR-lisanslı Pansiyon otel KONAKLAMA HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.

Havana’da YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURU TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

Seyahat Sigortası (COVID 19 Kapsamlı)

*Yurtdışından katılacak misafirlerimiz (Sigortalarını çıkış ülkesinden yaptırmalıdır)

*Pasaport geçerlilik süreniz en az 1 yıl olmasına özen gösteriniz. Süreyi kontrol ediniz.

Fiyata Dahil Olmayan Servisler :

Küba KOLAY Vize ücreti (50 EUR) NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Programda belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.

EKSTRA TURLAR.

Yurt dışı çıkış pulu (150 TL)

TURUMUZUN YABANCI – YEREL SERVISLER – REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-50 EUR

 

Pinar Del Rio & Vinales Vadisi

 Turu Öğle Yemekli

 3 Gece / 4 Gün Trinidad – Santa Clara – Cienfuegos – Varadero Turu

Tütün tarlalarını gezerken, tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgi ediniyoruz.

Vinales’te Puro Çiftliği’ni ziyaret ediyoruz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarasının eşsiz güzelliğine tanıklık ettikten öğle yemeğini El Palenque Restoran’da yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içinden nehri sandalla geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da Leovigildo

tarafından evrimin insana doğru gelişiminin resmedildiği kayaların üzerine çizilmiş duvar resmini ziyaret ediyoruz. Burası Küba’ya gelenlerin önünde fotoğrafı olmadan dönmediği bir doğal fotoğraf stüdyosudur.

Unesco Dünya Mirası Listesi’nde korunan bir kent; Trinidad! Bu ekstra tur seçiminiz ile birlikte ilk gün CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret ettikten sonra

öğle yemeğini yerel bir restoranda alarak gün sonunda konaklamayı Trinidad’da yapacağız. İkinci gün Trinidad’ın tarihi sokaklarında yürüyerek şehir turumuzu yapacağız. Plaza Mayor ziyareti sonrası La Canchánchara

Bar’da kokteyl tadımı yaparak konaklama yapacağımız Casa Particular konaklama ekstra tur paketinin son gününde Santa Clara kent gezisini yaparak eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını gördükten sonra, Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Günün gezileri tamamlandıktan sonra Varadero’nun eşsiz bucaksız beyaz kumsallarının bulunduğu otelimize transfer oluyoruz, dingin ve berrak denizinin tadını çıkararak yüzme imkânı. Geceleme Varadero’da HER ŞEY DAHİL otelimizde.

Kişi Başı 125 USD

Kişi Başı 410 USD

Katılımcı Görüşleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küba Turu-THY YILBAŞI 28 Aralık 7 gece 9 Gün

7 gece 9 gün
Seyahat Noktaları
Küba
PAYLAŞ

Ulaşım Bilgileri

28 ARALIK 2022

TK 183 –  28DEC  ISTHAV  0230 0735 

TK 183 –  04JAN  HAVIST  0900 0930*