Batı Amerika San Francisco -Las Vegas -Los Angeles -THY -28 ocak 2023

San Francisco - Las Vegas - Los Angeles

Tur Programı

Batı Amerika San Francisco – Las Vegas – Los Angeles – Thy ile 7 Gece 28 ocak 2023   ( Her ay )

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı

San Franciscoİstanbul
BAŞTAN BAŞA AMERİKASan Francisco (2) – Las Vegas (2) – Los Angeles (3) İSTANBUL – SAN FRANCISCOİstanbul Havalimanında saat 05:30’da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 289 nolu seferi ile saat 08:40’da Amerika’nın teknoloji mer-kezi San Francisco’ya hareket. Yerel saat ile saat 10:40’da varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşmanın ardından otelimize transfer. Odaların alımı saat 15:00’den sonra olacağı için isterseniz lobby’de dinlenebilir ya da rehberinizin ekstra olarak düzenleyece-ği San Francisco Şehir turuna katılabilirsiniz. Turumuzda bu güzel şehri tanıtan bir tur yapa-cağız. Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, Twin Peaks, Hippile-rin yerleştiği Haight and Ashbury, güzel sanatlar sarayı, Lombard Street göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. .

2.Gün Tur Güzergahı

San Francisco
SAN FRANCISCOSabah serbest zaman. Yada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyece-ği Sausolito-Tekneden Alkadraz – Fisherman’s Wharf – Cable Car – Union Square turuna katılabilirsiniz. Özel aracımızla San Francisco’nun eskiden yüksek rütbeli memurlarının ve şimdi ise en zenginlerinin oturduğu Sausolito’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 15 dakikalık bir bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürü-yüş yaparken birbirinden güzel evleri görecek kahvenizi deniz kenarındaki Cafe’lerde San Francisco manzarasına karşı yudumlayacaksınız. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkadraz’ı tekneden fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Teknemiz San Francisco’nun simgelerinden biri olan Pier 39’a yanaşıyor. Burada güneşlenen deniz aslanlarını kısa bir ziyaretten sonra, rehberinizin tavsiye-leri doğrultusunda seçeceğiniz restaurantta serbest alacağınız öğle yemeğinden sora meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Un-ion Square’e keyifli bir yolculuk. San Francisco’nun en hareketli bölgesinde Fashion District (moda bölgesi) ve Çin mahallesi sizleri bekliyor. Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zama-nın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Not. Grubun tamamının onayıyla Cable Car’dan Çin Mahallesinde inilip burayı keşfederek Un-ion Square’a yürüyerek geçilebilir.

3.Gün Tur Güzergahı

Las VegasSan Francisco
SAN FRANCISCO – LAS VEGASSabah otelimizden ayrılıyor ve San Francisco Havalimanı’na gidiyoruz. Amerikan iç hat uçuşu ile yapacağımız 1,5 saatlik bir uçuştan sonra Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a varıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize doğru yola çıkıyoruz. Baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve ardından arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Premium Outlet turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Akşam Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovla-rını seyretmek ve şansınızı denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme oteli-mizde.

4.Gün Tur Güzergahı

Las Vegas
LAS VEGASSabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Grand Canyon turuna katılabilirler. Bu turumuz için, sabah Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulu-nan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Can-yon’a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler Canyon’un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda ise bizi bekleyen tekne-lerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyo-ruz. Son nokta olan Eagle Point’te (Kartal Noktası) Canyon’un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderi-lilerin çadırlarını fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guano Point’e gidiyoruz.  Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem man-zaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri dönüp aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya’nın 7 doğal harika-sından biri olan bu muhteşem Canyon’un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.Not: Yaz aylarında tur başlangıç saati Grand Canyon’un öğle saatlerinde çok sıcak olma-sından dolayı erken saatte olacaktır.

5.Gün Tur Güzergahı

Los AngelesLas Vegas
LAS VEGAS – LOS ANGELESSabah otelimizi terk ediyor ve Los Angeles’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molasından sonra Los Angeles‘e varış. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyece-ği Los Angeles Şehir Turu’na katılabilirler. İlk durağımız Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Daha sonra, filmler-den anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla “Dolby Theater”), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve mü-zik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansı-nı bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha son-ra’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan “Beverly Wilshire Otel”ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra yemek ye-mek ve alışveriş yapmak için rehberiniz sizi meşhur Farmers Market ve The Grove’a götürecek. Tur sonrası otelimize geri dönüş.

6.Gün Tur Güzergahı

Los Angeles
LOS ANGELESSabah serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Universal Stu-dios turuna katılabilirler. Dünya’nın en büyük parklarından biri olan bu parkta Amerikan rüya-sının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yaratıcı danışmanlığını yap-tığı Universal Studios’un neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğ-lence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacaktır. Turdan sonra akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Monica turuna katılabilirler. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

7.Gün Tur Güzergahı

Los Angeles
LOS ANGELESSabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği San Diego Turuna katılabilirler. Yıllardır Amerika’nın en güzel şehri seçilen San Diego da ilk dura-ğımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La Jolla’ da doğanın ve lüks evlerin uyumunu gö-recek ve bol bol fotoğraf çekeceksiniz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağımız olan Old Town’a gidiyo-ruz. California’nın doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksika’da hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town sonrasında; Sea Port Village, Midway uçak gemisi, II. Dünya Savaşının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Statue heykeli, Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika’nın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nun da bulunduğu Co-ronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra otele dönüş ve geceleme otelimizde.NOT: Midway uçak gemisi ziyareti sadece dışarıdan fotoğraflama olarak yapılacaktır.

8.Gün Tur Güzergahı

Los Angelesİstanbul
LOS ANGELES – İSTANBULSabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Sahil Kentleri turu yapabilir. Amerika turları içerisinde kesinlikle kaçırılmaması gereken  olan bu programda Amerika’nın en yoğun ikinci limanı olan Long Beach’de, ünlü Queen Mary gemisi-ni, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanu-su kıyısından güneye doğru inerek; Seal Beach, Huntington Beach, Newport Beach, Corona del Mar, Laguna Beach görülecek diğer yerler arasındadır. Turdan sonra hava alanına transfer ve Türk Hava Yollarının TK 10 nolu seferi ile saat 18:25’de İstanbul’a uçuyoruz.İSTANBULYerel saat ile 18:25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Ücretli ve Ücretsiz Hizmetler
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERTürk Hava Yolları ile İstanbul – San Francisco / Miami – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak biletiSan Francisco – Las Vegas arası ekonomi sınıf uçak biletleriAmerika iç hat bagaj ücretleri. (2 Bagaj / 23’er Kilo Maksimum)Havalimanı vergileri ve uçuş sigortalarıSan Francisco’da 4* Galeria Park Union Square otelde 2 gece oda bazında konaklamaLas Vegas’ta 4* Tresure Island otelde 2 gece oda bazında konaklama

Los Angeles’da 4* Commercial Casino otelde 3 gece oda bazında konaklama

Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

Tüm transferler ve belirtilen şehir turları

Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

Zorunlu Paket tur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERYurt dışı çıkış harcı

Belirtilmeyen Sabah kahvaltıları

Öğle ve akşam yemekleri

Kişisel harcamalar

Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika’da günlük kişi başı 5$ önerilir)

Ekstra olarak belirtilen turlar

Seyahat Koruma Paketi

1.KademeKişi başı Tur bedeli  :   0 — 1.500 EUR  `ya kadar olan tur bedellerinde  — satış fiyatı : 20 EUR   / Sür prim uygulaması (70 yaş üstü misafirler için ) X 2 bedeldir.

Fiyatlar / Kampanyalar

Tur Çıkış Tarihi: 28 Ocak 2023  ‘dan itibaren her ay
Tur Adı ve Otel Adıİki Kişilik Oda Kişi BaşıTek Kişilik Odaİlave YatakBebek
0 – 1,99 Yaş
1.Çocuk
2,00 – 11,99 Yaş
2.Çocuk
2,00 – 11,99 Yaş
 
San Francisco – Las Vegas – Los Angeles – KIŞ – (SFO-LAX) THY ile 7 Gece 4* Oteller – Sadece Oda vb.
1.999,00 USD1.899,00 USD
2.599,00 USD2.499,00 USD
1.999,00 USD1.932,33 USD
590,00 USD
1.799,00 USD
1.799,00 USD

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Hava Yolları ile İstanbul – San Francisco / Miami – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

San Francisco – Las Vegas arası ekonomi sınıf uçak biletleri

Amerika iç hat bagaj ücretleri. (2 Bagaj / 23’er Kilo Maksimum)

Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları

San Francisco’da 4* Galeria Park Union Square otelde 2 gece oda bazında konaklama

Las Vegas’ta 4* Tresure Island otelde 2 gece oda bazında konaklama

Los Angeles’da 4* Commercial Casino otelde 3 gece oda bazında konaklama

Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

Tüm transferler ve belirtilen şehir turları

Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

Zorunlu Paket tur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt dışı çıkış harcı

Belirtilmeyen Sabah kahvaltıları

Öğle ve akşam yemekleri

Kişisel harcamalar

Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika’da günlük kişi başı 5$ önerilir)

Ekstra olarak belirtilen turlar

Seyahat Koruma Paketi 

1.KademeKişi başı Tur bedeli  :   0 — 1.500 EUR  `ya kadar olan tur bedellerinde  — satış fiyatı : 20 EUR   / Sür prim uygulaması (70 yaş üstü misafirler için ) X 2 bedeldir.

Katılımcı Görüşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batı Amerika San Francisco -Las Vegas -Los Angeles -THY -28 ocak 2023

7 gece 8 gün
Seyahat Noktaları
San Francisco - Las Vegas - Los Angeles
PAYLAŞ

Ulaşım Bilgileri

Ulaşım Bilgisi
 
 Gidiş Ulaşımı
 Turkish Airlines Turkish Airlines – TK 289 08:40 – İstanbul Havalimanı (IST) 10:40 – San Francisco, CA, United States (SFO-San Francisco Intl.) 
Dönüş Ulaşımı 
Turkish Airlines Turkish Airlines – TK 10 18:25 – Los Angeles, CA, United States (LAX-Los Angeles Intl.) 18:25 – İstanbul Havalimanı (IST)